הוסף עסק

Blog

Latest News
אופנועי המוטקרוס והרוכבים הטובים בעולם

אופנועי המוטקרוס והרוכבים הטובים בעולם

אופנוע מוטוקרוס הוא אופנוע שטח המיועד לשימוש בתנאי שטח קשים, דרכי עפר וכבישים לא סלולים. לאופנועי המוטקורוס ישנה היסטוריה ארוכה ומעניינת, איך התחילה בניית אופנוע המוטוקרוס הראשון, איך עלה הרעיון ומה היה צריך לעשות כדי לשפר את ביצועי האופנוע לרכיבה בתנאי שטח ומי הרוכבים המוכרים והמפורסמים בתחרויות המוטוקרוס בעולם.

הסיפור מאחורי אופנועי המוטוקרוס בעולם

לאורך ההיסטוריה האנושות ידעה תמיד איך לקחת כל המצאה חדשה והביא אותה לגבול היכולת שלה. האופנועים הראשונים שיוצרו בעולם התחילו לצוץ בסוף שנות ה 1800 ומהר מאוד הם התחילו לשמש ככלי רכיבה למרוצים. הבחירה באופנועים לא מפתיעה שכן כל הכלים המונעים היו חדשים באותה התקופה ולא נבנו אז כבישי אספלט שניתן היה להתחרות עם המכוניות. וכך, שני גיבורים אמיצים שמצאו את עצמם מתחרים זה בזה במסלולי שטח עפר, בחיק הטבע יצרו את רכיבת המוטוקרוס.

אז איפה כל זה התחיל?

בבריטניה יצאו לראשונה מירוץ אופנועים חוצה מדינות, המסלול התחיל בממלכה והסתיים בסקוטלנד. באופן טבעי לחלוטין הספורט גרף מעריצים רבים והתפתח למירוצי אופנועים רשמיים. כמו בכל חידוש טכנולוגי, גם את ענף המוטוקרוס לא ניתן היה לעצור מפיתוחים ושינויים בגופי האופנועים. החלפת המסגרת הכבדה במתלים קדמיים, קציפים אחוריים לאפשר בלימת זעזועים מרבית, יכולות מנוע משופרות וכך צעד אחר צעד אופנועי המוטוקרוס התחילו ללבוש עור וגידים ולהפוך לכי השטח הדו גלגליים הטובים ביותר.

מיהם רוכבי המוטוקרוס הטובים בעולם

טרוויס פסטרנה רוכב צנוע ממרילנד ארה"ב, יכולות מרהיבות, אופנוען, נהג מירוצים ופעלולן. פסטרנה, אלוף AMA סופרקרוס, בעל יכולות שיא במוטוקרוס והוא סמל ב X-Games. זכה באליפויות ומדליות זהב והוא בהחלט ראוי לכינויו "האגדה".

ריאן דאנג'י גם הוא מגיע אלינו מארה"ב, מעבר לכך שפניו התנוססו על גבי אריזות דגני הבוקר של Wheaties, הוא ארבע פעמים זכה באליפות AMA 450 מוטוקרוס, AMA 250 מוטוקרוס והוא חבר בקבוצות המנצחות של Team USA בתחרויות מוטוקרוס דה ניישן.

ריקי קרמייקל שגם הוא מגיע מפלורידה שבארה"ב, שם את חותמו בכל רחבי מרוצי השטח, צבר תארים, פרסים והוקרות בכל מסלולי הסופרקרוס והמוטוקרוס. הוא הרוכב שצבר את שיא הניצחונות הגדול ביותר לאורך כל הקריירה שלו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *