הוסף עסק

Blog

Latest News
מסלולי הראלי הטובים ביותר בעולם

מסלולי הראלי הטובים ביותר בעולם

אליפות העולם בתחרויות הראלי חוצה גבולות והיא הגיעה לכל פינה אפשרית על הגלובוס. לא פלא שהמעריצים המושבעים של הענף, יגיעו לכל מקום בעולם כדי לצפות בתחרויות אלו ב Live.

עצרת סנט אובאן, קול דו טוריני מונטה קרלו מהריביירה הצרפתית

אחד המפורסמים ביותר בעולם אם לא המפורסם שביניהם, עם שבילים צרים ומפותלים כשבשוליהם מצוק, תנאי מזג אוויר קיצוניים ומשבי רוח בלתי צפויים המשפיעים על אופי הנהיגה והשליטה ברכב, מה שגורם למסלול להיות מאתגר אף יותר, טעות קטנה והדרך במדרון התלול מתחילה. במסלול ישנה מנהרה חשוכה ביותר המקשה על מתחרים אף יותר. תנאי הדרך לפעמים מאפשרים בקושי רב למכוניות הראלי לעבור שם אז אתם יכולים לדמיין איך זה לעבור את המסלול במהירות של 100 קמ"ש.

אל קונדור, מארגנטינה שבאמריקה הדרומית

בהרי טרסלאסיירה תמצאו את מסלול הראלי הארגנטינאי, אל קנדור מתקשט בנופים מרהיבים ומזג האוויר יחסית נוח עבור נהגי הראלי. בשל הגובה המסלול מתאפיין בערפל כבד ואם נוסיף לזה גשם המצב הופך לסיוט ברגע. בתנאי מזג אוויר קיצוניים יותר עלול להיות שלג על המסלול ואפילו קרח. המסלול בנוי בצורה כזאת שמתחילתו ועד סופו הדרך משתנה לגסה יותר ויותר ולבסוף אתגר הסלעים המאסיביים. לאורך המסלול ניתן לראות את המעריצים המגיעים ימים ספורים טרם פתיחת המירוץ והם ישנים באוהלים לאורכו וזאת על מנת למצוא את נקודת התצפית הטובה ביותר.

עצרת ספארי קניה

לכיוון האגמים נאיבאשה ונקורו הנמצאים צפון מערבית לעיר הבירה ניירובי ממוקם אחד המסלולים המאתגרים והגדולים ביותר באפריקה. אם חשבתם שמסלולים מפותלים, תנאי מזג אוויר קשים וקצת בוץ מתפזר הם האתגר של מסלולי הראלי, אז תוסיפו לכל זה את חיות הבר המשוטטות חופשי. המסלול עובר בעמק השבר, תעלות גאוגרפיות עוצרות נשימה ונופים מרהיבים היוצרים תפאורה ייחודית במסלול הזה.

אווניפוג'ה שבפינלנד

פינלנד ידועה בנהגי מירוצים הטובים ביותר בעולם בקטגוריות שונות, אין זה מפתיע כלל שהכבישים בה מרשימים. המסלול עובר על גשרים לאורך אגמים רבים הפזורים בה, אורכי המסלול מאפשרים לנהגים להגיע למהירויות גבוהות ביותר. הסיבה שהמסלול נאסר להשתתפות מירוצים בשנת 2018 היא מכיוון שהרשויות הטילו ספק כי מכוניות ה WRC שיכולות להגיע למהירויות קיצוניות כל כך יהיה ניתן לשלוט עליהן ולעבור את המסלול בצורה 'לא מסוכנת' שתיגמר בתוך מי הנהרות והאגמים הפתוחים והסוחפים.

אלו הם רק 4 מסלולי מירוצים לתחרויות הראלי, כל אחד בעל תנאי שטח ותנאי מזג אוויר שונים מה שגורם למעריצים מושבעים מכל רחבי העולם להגיע לכל מקום בעולם בו מתקיימת התחרות.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *