הוסף עסק

Blog

Latest News
קניה ומכירה של רכבים לפירוק

קניה ומכירה של רכבים לפירוק

קניה ומכירה של רכבים לפירוק – מתי האופציה הזאת יכולה להיות רלוונטית גם עבורך ואיך זה עובד למעשה?

מכונית ששימשה אותנו היטב, יכולה להפוך לגרוטאה לאחר תאונה, או לאחר שהתיישנה והחלה לפלוט גזים מזיקים המזהמים את הסביבה. מכונית כזאת מוכרזת כטוטל לוס (total loss) על פי חוק. אם המכונית שלכם הוכרזה כטוטל לוס, אתם לא מורשים לשוב ולעלות איתה על הכביש. האפשרות היחידה שנשארה לכם היא – למכור אותה לפירוק.

מכיוון שמכוניות מורכבות ברובן ממתכות, גם אם הרכב כבר לא מצליח להמשיך ולהתרוצץ בכבישי הארץ, עדיין הגוף והאביזרים הם בעלי ערך רב שיכולים בסופו של דבר להשיג לכם מחיר מכובד בתמורה למכונית הטוטל לוס, שמספקת חלקי חילוף שונים לשוק המכוניות.

כיצד למכור את המכונית לפירוק לחלקי חילוף

פירוק המכונית היא מלאכה בפני עצמה. אם אתם חושבים: ״אני רוצה למכור את הגרוטאה שלי לחברה העוסקת בקניית רכבים לפירוק, התהליך היום הוא די פשוט. זאת, בזכות חברות שעוסקות ברכישת מכוניות שהורדו מהכביש וניתן להשתמש בהן כחלקי חילוף.

כשאומרים טוטל לוס – למה מתכוונים?

העובדה שהמכונית הוכרזה כטוטל לוס לא מצביעה על כך שמדובר באמת בגרוטאה שהיא במצב מכני נוראי. לפעמים, אין שום בעיה להניע את המכונית, אבל לפי החוק וחברות הביטוח, אם העלויות של תיקון מכונית זו גבוהות יותר מ-60% משוויה, היא תוכרז כטוטל לוס. פשוט לא שווה לתקן אותה. כדי שבכול זאת ניתן יהיה להרוויח ממנה משהו, הפתרון הוא מכירת המכונית לפירוק.

מכירת רכב לפירוק – איך זה עובד?

לאחר שתיצרו קשר עם חברת פירוק המכוניות:

  • תקבלו הערכת מחיר לגבי שוויה של המכונית (את הכסף תקבלו במזומן ומיד)
  • במקרה שהמכונית לא יכולה לזוז ממקומה, או אם סתם לא נוח לכם להסיע אותה למגרש החברה, יגיע גורר שיסיע את המכונית אחר כבוד למוסך.

במקום להשאיר את המכונית בצד הדרך כשהיא סתם אוספת אבק, עדיין תוכלו להרוויח ממנה. ובהזדמנות זו תתרמו את תרומתכם לסביבה נקייה יותר.

ואיפה נכנסת הגריטה לתמונה?

גריטה, מונח שמגיע מהמילה גרוטאה ומשמעותו כי הרכב סיים את חייו ומיועד כעת למיחזור. מכונית בת יותר מ-20 שנה, עם טסט בתוקף, בלי עיקולים ושיעבודים – אשר הורדה מהכביש על ידי משרד התחבורה או המשטרה – רשאית להישלח לגריטה. בתהליך זה המכונית תפורק לחלקים שחלקם יימכרו הלאה.

שלבים לקראת גריטה:

  • הגשת בקשה לביטול רישיון הרכב
  • קבלת רישיון רכב זמני (ליומיים בלבד) לצורך הסעת הרכב למגרש גריטה מורשה
  • בתוך 45 יום ממועד הגריטה, בעל הרכב יקבל אל חשבון הבנק את הכסף תמורת הרכב

בקיצור, מתי מכירת רכב לפירוק רלוונטית לי?

  • כשהרכב ישן מעל 20 שנה
  • כשהרכב לא עבר טסט והורד מהכביש
  • כשהרכב עבר תאונה ונגרם לו נזק חמור עד שלא ניתן לשקם אותו
  • כשנגרם נזק למכונית ועלויות התיקון גבוהות יותר מערכה של המכונית

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *