הוסף עסק

Blog

Latest News

מה לעשות במקרה ונתקעתם בשטח? כל הפתרונות

אין דומה לאדרנלין שמשתולל בגוף בנסיעות שטח במרחבים הפתוחים, בתנאי הקרקע המאתגרים כאשר זה אתם או החבר'ה מסתערים עם הגלגלים. אבל מה קורה אם לפתע פתאום הג'יפ שבק חיים, הבאגי נתקע או הטרקטורון לא משתף פעולה ואתם זקוקים למישהו שיבוא ויגרור את האופנוע או רכב השטח, כדי שהוא יוכל לעבור טיפול הולם במוסך ולחזור אתכם להרפתקה הבאה?

ציוד חילוץ ותיקון תקר ששווה לשמור בהישג יד


נתחיל בכך שתמיד כדאי לצאת לשטח עם ציוד שיהיה אצלכם ליתר ביטחון אם תתקעו ותזדקקו לערכת הצלה. כדאי להחזיק רצועת חילוץ המתאימה לגודל ולמשקל של רכבי שטח לפחות 9 מטרים ויש לבדוק מה עומס הקריעה כמו 8 טון. מומלץ להחזיק ברכב גם שאקל טבעת נעילה קפיצית שיחד עם הרצועות יכולים מאוד לעזור בגרירת רכב השטח במיוחד בתנאי שטח קשים ובעייתיים כמו בוץ או שקיעה בחול.

טבעת הברזל מתחברת למעשה לנקודת העיגון ברכב. כדאי גם להחזיק רצועת רסן עמה יוצרים משולש בין שתי נקודות עיגון. מומלץ להתנסות קודם באביזרים אשר בערכת ההצלה כדי להבין כיצד להשתמש בהם בזמן אמת ובמצבי לחץ ושימו דגש על תו תקן שיש על המוצרים כך שתדעו שיש בידכם את המוצרים האיכותיים וכדאי לשמור אותם גם בתיק ייעודי ובו גם כפפות לאחיזה בעת הפעילות. לכל אלה כמובן יש להוסיף גלגל ספייר וכן ציוד לטיפול בפנצ'ר כמו תכשיר המנפח את הצמיג בקצף, שרוכים לתיקון תקר, פטריה טיובלס ועוד. 

איך בוחרים חברת גרירה ושירותי דרך?


במידה ואין לכם אפשרות לפתור את הבעיה תמיד כדאי להזעיק שירותי דרך וגרר גם לשטח. זכרו שחילוץ חשוב לדעת איך לבצע במיוחד אם תנאי מזג האוויר מורכבים או הזווית מאתגרת וכדאי לתת למומחים לבצע את המשימה בלי שתסכנו את עצמכם או את שותפיכם למסע. תמיד יכולה להיות סכנת התהפכות של הרכב או החמרה בתנאי מזג האוויר כך שאם יש אפילו חשש קל שלא תצליחו להיחלץ בעצמכם הזמינו שירותי דרך ושירותי גרר.

שירותי דרך מתאימים למי שצריך עזרה בשטח ושמצב הרכב שלו מאפשר תיקון או טיפול לפחות ארעי בתקלה כמו החלפת מצבר ובמקרים בהם לא ניתן לבצע תיקון או שהטיפול הזמני אינו מספיק גרר יגרור את הרכב למקום מבטחים כמו למוסך שם יוכלו כבר להעניק לרכב את הטיפול הנחוץ כולל שימוש בחלקי חילוף וכדומה. לעיתים בעקבות תאונה הרכב יוגדר טוטאלוס ועדיין יהיה צורך בגרר גם אם לא תסעו ברכב זה יותר לעולם. בכל מקרה, אל תקחו את הסיכון לנהוג ברכב פגוע וודאי שלא לאורך זמן.


חפשו חברה אמינה שמציעה שירותי גרירה ושירותי דרך הפעילה בכל חלקי הארץ במיוחד במקומות המבודדים אליהם אתם נוסעים לפעמים שזמינה לתת שירות 24 שעות ביממה כל ימות השבוע, כי אין לדעת מתי תצטרכו אתה. כמובן שחשוב לבחור שירותי גרירה שיכולים לספק גרר לכל סוגי הרכבים כדי שתקבלו את המענה המתאים. חשוב לוודא שאכן יהיה עם מי לדבר בכל עת ושהשירות מקצועי, לשוחח עם ממליצים שהשתמשו בשירות במיוחד אם הם בעלי רכב כמו שלם ולשמור את הפרטים בהישג יד כדי שתדעו עם מי ליצור קשר ברגע האמת.


אפשר לברר גם מראש מחירון או מחירים לפי סוגי השירותים, מיקום, זמן הגעה וכדומה על מנת להבין פחות או יותר כמה זה עשוי לכם. חשוב לוודא שלחברה המספקת שירותי גרירה וחילוץ יש אכן רכב חילוץ חזק בעל ביצועים גבוהים שידע להתמודד גם עם תנאי שטח קשים. 

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *