הוסף עסק

Blog

Latest News

בטיחות בטרקטורונים

נסיעה בטרקטורון יכולה להיות אחד מהדברים הכיפיים והמהנים שיש מהדברים שמעלים את האדרנלין והדופק, אך זו יכולה להיות גם נסיעה שתסתיים בתאונה ופגיעות. בשל הסכנה האפשרית חשוב מאוד להקפיד על כל מה שקשור לנושא של בטיחות בטרקטורונים זה אומר בטיחות של כלי הרכב עצמו, מיגון המשתמשים בכלי הרכב וכמובן נהיגה זהירה ובטוחה לאחר ביצוע הדרכה בסיסית של שימוש בטרקטורון.

מה זה בכלל טרקטורון?

טרקטורון הוא כלי רכב בעל 4 גלגלים ובדומה לאופנוע מכוונים אותו באמצעות כידון. במקור שימש ככלי רכב חקלאי ומאוד מזכיר טרקטור רק בגודל קטן. היום משתמשים בו בעיקר לצורכי הנאה ופנאי ובישראל הוא מיועד לנסיעה בשטח בלבד ואסור לנסוע בו על הכביש אלא למטרת חציית הכביש. הוא כלי שטח מאוד יציב המיועד לאדם אחד אך יש מצבים בהם ניתן להרכיב עוד אדם אשר יושב מאחורי הנהג. משום שהם כלי רכב לשטח יש בהם יכולת להנעה כפולה מה שמסייע להם לעבור בצורה קלה וטובה תנאי שטח קשים. מדובר בכלי רכב לכל דבר ולכן נושא של בטיחות בטרקטורונים הוא חשוב מאין כמוהו.

מה כולל נושא של בטיחות בטרקטורונים?

נושא של בטיחות בטרקטורונים כולל מכלול של דברים כאשר ההתייחסות היא גם לבטיחות של כלי הרכב עצמו וגם של המשתמשים בו. בטיחות של כלי הרכב עצמו אומרת למשל שהוא יהיה תקין מבחינה מכנית כולל צמיגים טובים ולא בלויים, כאלו המאפשרים אחיזה טובה, בולמי זעזועים ובלמים תקינים וגם כל הנושא של שימוש בטרקטורון מבחינה חוקית כמו למשל הגבלה של מהירות הנסיעה כך שלא ניתן להגיע למהירויות מאוד גבוהות העלולות לסכן את המשתמשים בכלי הרכב. בנוסף הקפדה שרק בעלי רישיון מתאים ינהגו בו זאת אומרת שרק נערים מעל גיל 16 יכולים לנהוג בו. בנוסף לאלו החוק הישראלי מחייב התקנה של קשת התהפכות המותקנת בחלקו האחורי של הטרקטורון אשר מטרתה לשמור על הנוסע במידה וכלי הרכב מתהפך, למרות שבנושא זה יש מחלוקת ויש כאלו הטוענים שהקשת מסכנת יותר מאשר מגינה ועוזרת. שמירה על כל הכללים והחוקים זה למעשה בטיחות בטרקטורונים.

איזה ציוד מיגון לשטח חשוב שיהיה בכל הקשור לנהיגה בטרקטורון?

ציוד מיגון כולל בתוכו התייחסות לשני דברים מיגון לכלי הרכב עצמו שכן מדובר בכלי רכב הנוסע בשטח בתנאים קשים ויכול להינזק, הגנות אשר ישמרו עליו וימנעו פגיעה בחלקים חשובים, ומצד שני חשוב להגן על מי שמשתמש בכלי הרכב. כמו שאנשים אשר רוכבים על אופניים שומרים על עצמם על ידי חבישה של קסדות אופניים כך על אחת כמה וכמה, אדם אשר נוהג בטרקטורון, הוא צריך להגן על עצמו בין היתר באמצעות קסדה או מגן ראש. ההמלצה היא כאשר נוסעים על טרקטורון ללבוש בגדים ארוכים במטרה להגן על הגוף במידה ויש התהפכות או נפילה ואפשר אפילו להיעזר במגיני ברכיים ומרפקים.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *